Proč už rodiny neumí trávit čas spolu a aktivně se spolu bavit a zabavit? 21. století, rok 2019 a světem vládnou technologie: televize, počítače, tablety, chytré mobilní telefony, apod. Všechny generace v rukách dřímají nějaký druh elektroniky.
Tříleté dítě umí ovládat mobilní telefon a tablet, tatínek se dívá na televizi, maminka tráví večer se svým mobilním telefonem v ruce, starší syn hraje počítačové hry, ani vlastně nevíme, jaké a s kým a nejstarší dcera není celý víkend doma a víme jen, že je u kamarádky.
Toto je stav většiny českých rodin. Proč jsme to nechali dojít tak daleko a proč se rodiny nebaví a nezabaví spolu? Proč spolu všichni neodjedou na celodenní výlet? Proč spolu nejdou všichni do divadla nebo za jinou kulturou? Proč všichni nejdou na společný oběd? Proč rodiny obědvají a večeří každý v jiné časy? Proč nepanuje v rodinách určitý řád a pořád, tedy i soulad, jak tomu bylo dříve?
Vezměme si například takové deskové hry, karetní hry, hry pouze s papírem. Víte o tom, že spousta rodin považuje tyto věci jako artefakty a vůbec doma toto vybavení nemá. Jak je to možné, když my jsme trávili všechen čas hraním, hraním s rodinou, kamarády, sourozenci.
Víte například, že už dvouleté dítě může hrát pexeso a navíc velmi dobře? Nebo například, že tříleté dítě s Vámi bude hrát Člověče, nezlob se a i Vás porazí. Je mnoho dalších her, které se dají hrát v různá věková stádia: ve dvou letech, ve třech letech, ve 4 letech, nad 5 let, nad 10 let, atd.
Další takovou zábavou může být společné stavění puzzle, i tady už se dá začít ve velmi raném věku, kdy již dvouleté ratolesti jsou schopné s Vámi puzzle postavit, poté už staví sami.
Tento čas s rodinou je nenahraditelný, máte společnou aktivitu, společnou zábavu a mohou se zabavit doopravdy všichni členi rodiny. Dětem rozvíjíte fantazii, prarodičům procvičujete paměť, sebe udržujte v duševní pohodě.
Velmi doporučujeme hraní deskových, karetních a dalších her v rodinném kruhu.