Kdybychom nedodržovali základní hygienické návyky, dopadli bychom možná jako lidé ve středověku, kde se šířily infekční choroby ve značném rozsahu. Pochopitelně nikdo z nás by nechtěl něco takového prožít a tak se snažíme tomuto jevu předejít čističkami odpadních vod, úpravnami pitné vody, budováním a údržbou kanalizací a septiků. Týká se to také nádrží určených pro koupání.
Vaničku sprchového koutu nebo klasickou koupelnovou vanu také udržujete v čistotě. Stačí k tomu běžné čisticí prostředky, které povrch zbaví nánosu mastnoty a případného slizu vzniklého rozmnožením bakterií, které se živí organickými přebytky z lidského těla.
Podobná situace vzniká v umělých nádržích stabilně napuštěných stojatou vodou. Ty jsou většinou napojené na filtraci poháněnou čerpadlem a ošetřované desinfekčními přípravky bazénové chemie. I přes úzkostlivou péči se však za určitých okolností tvoří nános nečistot na stěnách a na dně. Není však nutné bazén zcela vypustit, vyčistit jej kartáčem a znovu napouštět, pro tyto účely se používá bazénový vysavač https://eshop.techneco.eu/Bazenove-vysavace.
Co si představit pod pojmem bazénový vysavač
Rozlišujeme tři základní typy těchto přístrojů. První z nich je ruční nástavec, který se pomocí hadice připojí k filtraci a následný proces se podobá odsávání prachu na koberci. Filtrační čerpadlo nasává přes hubici vysavače vodu obohacenou o nečistoty, které putují do filtrační patrony a tam se zachytí v křemičitém písku. Někdy je vhodné odsávání přepnout na výpust přímo do kanalizace.
Poloautomatické přístroje zvládnou tuto činnost provádět samočinně pomocí vlastního pohybového mechanismu a tím šetří práci a čas obsluhujícím osobám. Poslední typ je robotický stroj, naprosto nezávislý na filtraci i na lidské obsluze. Pracuje bez doteku https://www.psychologiechaosu.cz/meditace/doteky-neverbalni-komunikace/ lidské ruky a přes noc připraví nádrž ke koupání tak, že ráno stačí jen vklouznout do vody. Musíte však počítat s tím, že cenová relace přesahuje u automatu desítky tisíc korun.