Vysávání malého zahradního bazénu


Zdá se vám, že je vysávání dna bazénů jen módní přežitek, a že investice do vysavače bazénu jsou vyhozené peníze? Pak byste se měli sami přesvědčit o tom, jak vypadá takový bazén i při spuštěné filtraci a s aplikací desinfekčních prostředků, pokud ponecháte dno svému osudu. Ve hře je totiž stále gravitační síla, která se postará o ukládání některých nečistot na dně, a v takovém prostředí se pak velmi rychle rozmnoží bakterie a řasy. Po vstupu do nádrže vás pak možná překvapí slizovitý povlak vytvářený řasami, anebo chůzí ve vodě rozvíříte nános nečistot natolik, že voda ztratí svou průzračnost a zakalí se.

plavec v bazénu

Bazénové vysavače tedy skutečně slouží k podobným účelům, jako vysavače koberců, i když se samozřejmě jedná o rozdílná prostředí. Princip zůstává stejný – nasát do sběrné nádoby nečistoty, v případě bazénů do filtrační nádoby.

Vysavače se vyrábí buď takové, co usnadní jejich obsluhu a vyžadují co nejméně námahy, anebo jsou to pouhé teleskopické nástavce s připojením pomocí hadice k filtraci, a s nimiž vykonáváte stejný pohyb, jako v obýváku.

krytý zahradní bazén

I ruční nástavec je vám co platný

Chcete-li skutečně za provoz vašeho bazénu ušetřit, máte možnost provést to s ručním bazénovým vysavačem. Jeho pořizovací cena nepřesáhne pár stovek a navíc se jedná o zařízení téměř bezporuchové a bezúdržbové. Na obyčejném nástavci není co pokazit, maximálně že byste jej svou nešikovností polámali, ale i tak to není tak významná finanční ztráta, jako u dražších poloautomatických či robotických strojů.

Podstatné je, že tímto způsobem uklidíte dno skoro zadarmo a navíc si ještě zacvičíte, což vám jistě přijde vhod. Ruční vysávání důkladně zaměstná mnoho svalových partií, zlepšíte si kondici, rozproudíte v těle lymfatický systém, podpoříte imunitu a ještě pozvednete náladu uvolněnými endorfiny do krevního řečiště.